Haber

Viyadükte ölü bulunan tıp öğrencisi Enes’in otopsi raporu ortaya çıktı

KAYSERİ’de kaybolduktan 13 gün sonra cesedi viyadüğün altındaki dere yatağında bulunan tıp fakültesi öğrencisi Enes Ahmet Tekin’in (25) otopsi raporu ortaya çıktı. Beyin dokusu ve iç organlarının hasar görmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Tekin’in, yapılan genel muayenesinde ateşli silah, kesici ve delici alet izine rastlanmadığı belirtildi.

Talas ilçesinde yaşayan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Ahmet Enes Tekin, 21 Temmuz’da annesiyle birlikte hastaneye gitti. Annesini “Ben tuvalete gidiyorum” diyerek terk eden Tekin, bir daha kendisinden haber alınamadı. Hayatından endişe eden ailesi durumu polise bildirdi. Polis arama operasyonu başlatırken; Basına konuşan aile, Ahmet Enes Tekin’in tıp fakültesine gitmek istemediğini, sadece kendilerini rencide etmemek için bölüme gittiğini belirterek, oğullarının eve dönmesi çağrısında bulundu. Ancak 13 gün sonra polis ekipleri Tavlusun Mahallesi Derevenk Viyadüğü’nün altındaki dere yatağında Ahmet Enes Tekin’in cesedini buldu. Otopsi işlemleri Kayseri Devlet Hastanesi’nde tamamlanan Tekin, Kocasinan ilçesi Amarat Mahallesi’ndeki Evliya Mezarlığı’nda toprağa verildi.

‘VÜCUTTA GELİŞMİŞ KÖK’

Ahmet Enes Tekin’in viyadükten atlayarak intihar ettiği ihtimalinin üzerinde durulan otopsi raporu ortaya çıktı. Raporda; Enes Ahmet Tekin’in yüksekten düşmeye bağlı künt (ağır) genel vücut travması sonucu kafatası, kafa tabanı, çoklu kaburga kırıkları ile beyin dokusu ve iç organ hasarı sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Raporda; Ceset üzerinde ileri düzeyde çürüme bulunduğunu vurgulayarak, yaş, kilo ve ölü noktaların ayırt edilemediği belirtildi.

ALKOL VE UYUŞTURUCU DEĞERLENDİRME TALEBİ

Otopsiyi yapan doktorlar, Tekin’in iç organ parçalarının alkol ve uyuşturucu madde analizi için Adli Tıp Kurumu Ankara Kimya İhtisas Dairesi’ne, kemik dokusu örneğinin ise Biyoloji İhtisas Dairesi’ne gönderilmesinin uygun olacağını düşündü. Tekin’in genel muayenesinde; raporda herhangi bir ateşli silah yaralanması, kesici ve delici alet yaralanması ve boğulma vakasına rastlanmadığı belirtildi.

nurdagiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu